piątek, 6 grudnia 2013

Figurki w Prawem i Lewem cz. I

Nieodłącznym elementem Prawem i Lewem są figurki, ale jakie? Najłatwiej i najtaniej jest zainwestować w figurki w skali 1/72 (20mm), w której to jest najwięcej zestawów przydatnych do gry w PiL. W kilku następnych postach przedstawię i omówię zestawy Marsa, Zvezdy, Oriona, Italeri i Morion Miniatures.

Rozpocznę od Marsa, ponieważ w ich ofercie jest najwięcej zestawów nas interesujących. Na początek Polish Paholki. Chyba najlepszy z perspektywy PiL-u zestaw obecnie dostępny na rynku. 12 póz figurek, różnorodne uzbrojenie i bardzo dobra jak na Marsa jakość rzeźb. Z tego zestawu można złożyć bardzo dużo fajnych swawolnych kompaniji, poczynając na koroniarzach przez węgrów, seklerów, wołochów, mołdawian po nawet tatarów litewskich. Oczywiście nie obędzie się bez odrobiny green stuffu.

Kolejny zestaw moim zestawieniu to Eastern Mercenaries in Winter Dress. Świetny dodatek do Polish Paholki, szczególnie warty zestaw z powodu mnogiej ilości figurek z bronią palną w różnych pozach. Jednak szczególną moją uwagę zwróciły dwie pierwsze figurki w pierwszym rzędzie. Pierwsza wygląda na hajduka węgierskiego ubranego w futro z jakiegoś dzikiego kota, oraz druga figurka przypominająca tatara.

Kolejny zestaw - Polish Infantry (early). To pudełko szczególnie może się przydać do stworzenia kompanij starostów jurydycznych czy też pocztów magnackich. Plus bardzo fajna figurka rozmistrza piechoty wzorowana na tablicy gołuchowskiej albo plafonach z pałacu biskupów krakowskich w Kielcach.
I to tyle na dziś. Następnym razem przedstawię figurki ze Zvezdy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz