poniedziałek, 23 grudnia 2013

Figurki w Prawem i Lewem cz. II

Ok, przyszedł czas na drugą część omówienia figurek przydatnych w PiL. Tym razem zajmę się zestawami Zvezdy. Nasi wschodni słowiańscy naprodukowali masę ciekawych zestawów.


Primo - kozacy zaporoscy. Świetny zestaw z którego można złożyć przy drobnych konwersjach niezłych kilka band do PiL-u. Przy jak się postarać to nie tylko nierejestrowych można złożyć. Minus tego zestawu, to miękkie spisy, które jednak przy odrobinie wysiłku można zastąpić samorobami z miedzianego druciku.

Kolejny pudełko w moim zestawieniu to austriaccy muszkieterowie i pikinierzy. Mimo zwodniczej nazwy, figurki te mogą robić za wszystkich żołnierzy cudzoziemskiego autoramentu. W PiL-u mogą robić za cudzoziemską milicję miejską, albo żołnierzy cudzoziemskiego autoramentu na hibernie. Po drobnych konwersjach możnaby nawet zrobić z nich muszkieterów takich jak u Dumasa. Może trzej muszkieterowie zabłądzili kiedyś na wschodnie rubieże europy?


Kawaleria turecka, bardzo uniwersalny zestaw. Po umiarkowanej liczbie konwersji, mogą robić za polską jazdę kozacką, petyhorców, jazdę hospodarstw naddunajskich albo Siedmiogrodu. Najwięcej trudności może nastręczać "zwężanie" spodni figurek.

Huzarzy Fryderyka Wielkiego, ale co oni robią w tym zestawieniu? Zestaw bardzo zacny, ja robię z nich i wyżej wymienionego zestawu jazdę kozacką. Oczywiście trzeba wydłużyć dołmany, spiłować szamerunek i wyrzeźbić nowe czapeczki i dla ułatwienia pożyczyć kilka koni z jazdy tureckiej. W poprzednim poście widać jedną z takich konwersji.

Janczarów można skonwertować na tatarskich segbanów albo jednostkę wołoskich rosse de terra, przydatnych przy eskorcie wołoskich bojarów. Od biedy można ich przerobić na piechotę wybraniecką, magnackich hajduków a nawet rejestrowych kozaków. 

Strzelców moskiewskich możnaby użyć jako ochrona moskiewskich emisariuszy, albo po dość sporych przeróbkach jako kozaków rejestrowych.

Szlachta ruska, ja ich użyłem do zrobienia jazdy kozackiej fajny zestaw, dużo przydatnych części do konwersji.

I to tyle na dzisiaj. Następnym razem zajmę się omówieniem zestawów z Oriona, LW i Lucky Toys.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz